Buttercream chocolate frosting

Her er oppskriften på superenkel og kjempegod buttercream frosting, American style! Muffinsene synes jeg ble litt “tunge” i smaken, så legger ikke ut oppskrift på de. Du finner mange enkle muffinsoppskrifter om du søker på nettet da, så det er ikke noe problem :)

Til ca 24 muffins

113 gram romtemperert smør
120 ml kakao
ca 950 ml melis
60 ml melk

Rør smøret til det får en kremaktig konsistens. Smøret må IKKE være smeltet, det skal bare være mykt og romtemperert. Bland inn kakao og ca 2.5 dl av melisen. Rør dette til det blir jevnt. Rør inn melk og og resten av melisen til en jevn krem.

Jeg bruker en kakesprøyte for å dekorere muffinsene. Du kan også smøre på glasuren, da trenger du nok ikke å lage så mye glasur som oppgitt i denne oppskriften.

Målene er litt rare siden jeg har konvertert de fra amerikanske mål til norske.



  • Camilla

    Jeg er glad du blogger igjen! :) Og ikke dumt med matoppskifter og altså! Det liker jeg! Muffinsene så forresten veldig gode ut!
    Høres ut som at dere hadde en fin 17. mai alle sammen da. :)

  • http://sivsbaby.blogspot.com/ Siv

    Ja, er egentlig ganske moro å blogge, så må fortsette med det :)
    Og ja, muffinsene ble veldig gode og :)